Brak prądu po nawałnicach

Nawałnice, które dwa tygodnie temu przeszły przez Polskę spowodowały, że dostępu do energii elektrycznej nie miało kilkaset tysięcy Polaków. Naprawa linii energetycznych uszkodzonych w wyniku burz ma pochłonąć kilkadziesiąt milionów złotych. Uszkodzenia linii energetycznych Jak szacuje Ministerstwo Energii bez dostaw energii elektrycznej było 460 tys. domostw. Zdaniem „Dziennika Gazety Prawnej” gospodarstw domowych pozbawionych prądu było […]

Myśl ekologiczna w Twoim domu

W ostatnich latach zauważyć można rosnącą popularność tzw. „myśli ekologicznej”. Wiąże się to ze wzrostem świadomości społeczeństwa, dzięki edukacji ekologicznej coraz lepiej zdajemy sobie sprawę z nieodwracalności pewnych procesów. Wybiegając myślami w przyszłość, zastanawiamy się nad warunkami do życia na ziemi jakie zgotujemy kolejnym pokoleniom – naszym dzieciom i wnukom. Taka refleksja skłania nas do wykorzystania całości naszej wiedzy i zebrania wszelkich sił do życia w stylu Eko.

Przy dłuższych przerwach należy się rekompensata za brak prądu

Sezon burzowy dał się we znaki mieszkańcom niektórych miejscowości, ale przede wszystkim pracownikom spółek dystrybucji prądu. Jeśli dalej nie usuną awarii z pewnością ich klienci mogą odwiedzać biura obsługi klienta, aby złożyć pismo z roszczeniem w rekompensatę.

Największy w Polsce magazyn energii – zbuduje go Energa

Jak czytamy na łamach niezalezna.pl Energa, Hitachi i Polskie Sieci Elektroenergetyczne chcą połączyć siły, aby zbudować, największy w Polsce, magazyn energii elektrycznej. Hybrydowy, bateryjny magazyn miałby charakteryzować się mocą ok. 6 MW i pojemności ok. 27 MWh.

Wysokie rachunki za prąd? Złóż reklamację!

Co miesiąc czy dwa otrzymujemy fakturę za energię elektryczną, ale są też odbiorcy, którzy na rachunek czekają nawet pół roku. Co kiedy otrzymana faktura nie opiewa na bagatelną sumę? Zobacz, jakie masz prawa, sprawdź jak reklamować rachunek za prąd.

Planowane wyłączenia i awarie

Awaria to losowe zdarzenia, na które nikt nie ma wpływu. Burze, śniegi, wichury i upały to najczęstsze przyczyny awarii. Inaczej jest z przerwami w zasilaniu, gdyż te są niezbędne do realizacji modernizacji eksploatowanej sieci.

Czym gasić urządzenie elektryczne?

Co robić w przypadku zapalenia się sprzętu elektrycznego? Znasz podstawowe procedury? Wiesz co trzeba robić aby walczyli z takim ogniem? Zobacz, aby dowiedzieć się więcej.

Bezpieczeństwo w domu

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Dlatego bardzo często zabezpiecza się dom przed złodziejami, intruzami a także przed piorunami, pożarami, powodziami i osunięciami się śniegu z dachu.

Przewodnik po rachunkach za energię elektryczną

Czy drżysz za każdym razem, kiedy dotrze do Ciebie rachunek za energię elektryczną? Czy uważasz, że płacisz za dużo? Jeśli chcesz zaoszczędzić na rachunku elektrycznym pierwszym krokiem jest, aby zrozumieć, za co płacisz. Po tym poradniku z odwagą przeanalizujesz dokładnie kolejny rachunek. To łatwiejsze niż się wydaje, po prostu trzeba wiedzieć, co oznacza każda pozycja. […]

Awaria prądu – nie to tylko bezpiecznik!

Bezpieczniki (potocznie zwane korkami) chronią instalacje elektryczne przed uszkodzeniami i spaleniem. Zabezpieczają przed zbyt dużym przepływem prądu (w momencie przeciążenia instalacji przepalają się). Zanim zaczniesz  panikować, że to awaria prądu sprawdź bezpieczniki. Gdy bezpiecznik zostaje spalony następuje zamknięcie obwodu chroniąc w ten sposób podłączony do instalacji sprzęt (lodówki, telewizory, pralki, kuchenki itd.). Każdy bezpiecznik wyposażony […]