blog

Bezpieczeństwo w domu

Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z najważniejszych potrzeb każdego człowieka. Dlatego bardzo często zabezpiecza się dom przed złodziejami, intruzami a także przed piorunami, pożarami, powodziami i osunięciami się śniegu z dachu.

Zabezpieczenie przed intruzami

Ochronę stanowi ogrodzenie budynku. Dom można ogrodzić murem, płotem lub siatką ogrodzeniową. Jednak obecnie zabezpieczenie to łatwo można sforsować, dlatego w budynkach instaluje się dodatkowe systemy zabezpieczeń takie jak czujniki ruchu i kamery. Można również zapewnić sobie ochronę w firmie ochroniarskiej. Dzięki temu zyskuje się dodatkowe wsparcie np. podczas nieobecności mieszkańców w domu.

Ochrona przed pożarem i powodzią

Najważniejszymi elementami systemu przeciwpożarowego są czujniki dymu. Czujniki te wykrywają w pomieszczeniach dym i w razie potrzeby uruchomiają alarm oraz tryskacze sufitowe. Obecnie systemy te instaluje się głównie w kuchniach nad piekarnikami i innymi urządzeniami grzewczymi. Inne systemy poprzez właściwe czujniki umożliwiają wykrycie nieszczelności w przewodach wodociągowych i kanalizacyjnych. Dzięki temu łatwo i szybko można wykryć wszelkie nieprawidłowości mogące spowodować wylanie się wody lub ścieków na zewnątrz.

Instalacje odgromowe (piorunochrony)

Instalacje odgromowe pozwalają bezpiecznie odprowadzić do ziemi energię elektryczną pochodzącą z piorunów. Każda instalacja elektryczna składa się z ocynkowanego stalowego lub miedziowego zwodu (drutu) odpowiedzialnego za przyjmowanie energii z pioruna, przewodów odprowadzających prąd do uziomów oraz samych uziomów (metalowych elementów umieszczonych w gruncie). Za instalację w domu nie odpowiada sprzedawca energii, ale odbiorca.

Zobacz:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *